Un nou meci, o nouă victorie pentru Soda Ocna Mureș

- Sport - februarie 10, 2021
Distribuie

Soda Ocna Mureș a obținut, miercuri după amiază, o nouă victorie în seria de meciuri amicale din perioada premergătoare reluării ligii a treia de fotbal.

Ocnamureșenii au învins cu 2-1 (1-0), pe terenul sintetic din Complexul Trans-Sil din Târgu Mureș, pe Unirea Ungheni.

Golurile Sodei au fost marcate de George Goronea (min. 7) și Tudor Cristea (90).

În prima repriză, atacantul Alecu Cioară a avut câteva ocazii bune, inclusiv din postura de unu la unu cu portarul advers, dar golul s-a lăsat așteptat.

Soda Ocna Mureș (prima repriză): Adi Angeru – Denis Cunțan, Claudiu Haiduc, Marian Guț, Claudiu Marcu – Raul Vădan, Florin Socaci – George Goronea, Tudor Cristea, Alin Tocu – Alecu Cioară

Soda Ocna Mureș (a doua repriză): Vlad Ignat – Rareș Isac, Marian Guț, Carlos Lazăr, Alex Kiraly – Andrei Rusu (jucător aflat în probe), Florin Socaci – Răzvan Frențiu, Marcel Domșa, Mihai Neșan – Alecu Cioară

Au mai intrat: Sergiu Moise, Mark Decean.

Absenți (accidentați): Flaviu Chișu și Cătălin Uță.

Următorul meci amical pentru echipa din Ocna Mureș este programat sâmbătă, de la ora 14.00, la Iclod, contra formației Someșul Dej.