Amical cu șapte goluri la Cugir

- Sport - februarie 24, 2021
Distribuie

Ploaie de goluri în amicalul de miercuri după amiază de la Cugir, în care s-au întâlnit două formații din liga a treia de fotbal, CSO Cugir și CSM Jiul Petroșani.

În partida de pe stadionul ”Arena CSO” gazdele au avut câștig de cauză cu 4-3 (1-0). Elevii antrenorului Lucian Itu au condus cu 2-0, 3-1 și 4-2.

Au marcat pentru CSO: M. Lupu (40), Cioargă (55), Șaucă (60) și M. Neagu (85 – penalty).

De notat că și unul dintre golurile vizitatorilor a fost înscris din lovitură de la 11 metri.

A fost a doua partidă consecutivă din intersezon cu multe goluri în care a fost implicată formația din Cugir, după 4-4 cu Măgura Cisnădie pe stadionul ”Obor” din Sibiu.

CSO Cugir – în prima repriză: Toilă – Șt. Radu, I. Grozav, Tăban, Șuteu, Budin, Boldea, Cocan, Casian, Fl. Sandu, M. Lupu

CSO Cugir – în repriza a doua: Toilă – Vitinha, Vlădia, Dohotariu, Al. Rus, M. Neagu, Contra, Dușmanu, Șaucă, P. Păcurar, Cioargă

Următorul amical al cugirenilor va fi sâmbătă 27 februarie, de la ora 12.00, pe teren propriu, cu Industria Galda de Jos.