luni, februarie 9, 2026
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Postari recente

Top 5 Stiri

Și-a amenințat soția cu moartea. Bărbat din Cricău, reținut de polițiști

Polițiștii din Galda de Jos au reținut un bărbat în vârstă de 65 de ani, din Cricău, după ce și-ar fi amenințat soția cu moartea, pe fondul unor discuții contradictorii.

Potrivit IPJ Alba, la data de 17 ianuarie 2026, polițiștii Secției 1 de Poliție Rurală Galda de Jos au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat, în vârstă de 65 de ani, din localitatea Cricău, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de amenințare.

Din cercetări a reieșit că, în cursul zilei de 17 ianuarie 2026, pe fondul unor discuții purtate în contradictoriu, bărbatul, în timp ce se afla la locuința de domiciliu, ar fi amenințat-o cu moartea pe soția sa, în vârstă de 63 de ani. Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de amenințare.

Service camioane
Distribuie

Popular Articles

Vrei sa primesti notificari cu cele mai noi stiri? DA NU