Zi plină pentru echipele de fotbal de liga a treia din județul Alba (foto)

- Sport - februarie 20, 2021
Distribuie

Cele patru reprezntante ale județului Alba în liga a treia de fotbal au disputat, sâmbătă, noi meciuri amicale.

Iată rezultatele, marcatorii și formulele de echipă utilizate:

*Sticla Arieșul Turda – Soda Ocna Mureș 1-4 (1-3), pe terenul ”Ceramica” din Turda

Au marcat: Svichi (7), respectiv Goronea (4, 20 – ambele direct din corner), T. Cristea (45+1), Isac (79).

Din pricina calității suprafeței de joc, meciul a durat doar 80 de minute.

Soda Ocna Mureș (antrenori Gabriel Cotoară, Romeo Arinar și Tudor Stan) – prima repriză: Angeru – Cunțan, Guț, C. Lazăr, Al. Kiraly – Frențiu, Socaci, G. Goronea, T. Cristea – M. Domșa, Cioară

Soda Ocna Mureș (a doua repriză): V. Ignat – Isac, Haiduc, Uță, Al. Kiraly – Guț, Vădan – Neșan, Socaci, Moise – Cioară; a mai intrat Decean (absenți Cl. Marcu, Tocu, Chișu, cel din urmă începând alergările)

*Dacia Orăștie – Industria Galda de Jos 2-2 (1-2)

Au marcat: R. Trif (27 – penalty, 90), respectiv Potopea (38 – penalty), Brânză (45).

Duminică, de la ora 11.00, la Galtiu, Industria Galda de Jos va juca o altă partidă-test, cu LPS Sebeș U19.

Industria Galda de Jos (antrenor Ștefan Fogoroși) – primul ”11”: Căt. Suciu – Al. Stan, Potopea, Goța, Borșai – R. Anghel, Tripșa, Goguța, Cl. Coltor – Bălaș, Brânză

Industria Galda de Jos – din minutul 70: Ov. Barna – Bălșan, D. Hulea, Ov. Crișan, C. Hălălae – Fl. Popa, R. Giorgiu, Olălău, An. Greuruș – Pisoiu (o noutate în lot), R. Morar (P. Man – accidentat)

*Măgura Cisnădie – CSO Cugir 4-4 (2-2), pe stadionul ”Obor” din Sibiu

Cugirenii au condus cu 2-0 și 4-2.

Au marcat pentru CSO: Dușmanu (8), M. Lupu (13), Șaucă (52), Șt. Radu (73).

CSO Cugir (antrenor Lucian Itu): R. Opric – Al. Rus, Dohotariu, Vlădia, Vitinha – I. Grozav, Boldea – Șaucă, P. Păcurar, Dușmanu – M. Lupu.

La pauză au intrat Toilă, Șt. Radu, Contra, Fl. Sandu, iar pe parcurs au pătruns pe teren și Casian, M. Neagu, Cocan, Cioargă, Budin și Șuteu (nu au evoluat N. Bănică, Tăban, R. Voicu și Itu).

*Energia Săsciori – FC Unirea Alba Iulia 1-4 (0-2)

Au marcat: Jula, respectiv M. Codrea (penalty), Pocol, Bârdea, P. Dani.

Energia Săsciori (antrenor Mircea Țârlea): Mihai Morariu – Robert Bumbu, Bogdan Vonica, Cătălin Jibotean, Ioan Plitea, Denis Morea, Nazarie Zenga, Nicolae Manolache, Aurel Vulcu, Bogdan Sava, Ionuș Jula (Paul Dan, Dan Greapcă, Ilie Morariu, Alexandru Vulcu, Mihai Gavriluță, Ciprian Pitarcă, Tibi Mărginean)

FC Unirea Alba Iulia (antrenori Adrian Bicheși, Marcel Rusu și Ștefan Mardare): Alex Sântoma – Filip Morar, Mihai Dehelean, Mario Codrea, Adi Matei, Răducu Pocol, Dani Lupșan, Alex Bârdea, Alex Bakcsi, Cipri Selagea, Marian Codrea (Nimrod Zsigmond, Adi Adam, Paul Joldeș, Andrei David, Cristi Păcurar, Paul Dani).