duminică, mai 25, 2025

Subscribe to newsletter

Bărbat din Alba Iulia reținut după ce ar fi comis infracțiunea de agresiune sexuală

La data de 21 iulie 2021, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Alba Iulia, sprijiniți de polițiștii Biroului de Ordine Publică și Secției 1 Poliție Rurală Galda de Jos au identificat și reținut, pentru de 24 de ore, un bărbat de 31 ani, din Alba Iulia, care este bănuit de comiterea infracțiunii de agresiune sexuală.

În sarcina acestuia s-a reținut faptul că, la data de 6 iulie 2021, în jurul orei 12.30, în timp ce se afla pe o stradă din Alba Iulia, ar fi exercitat acte de agresiune sexuală asupra unei femei, de 35 ani, pe care, împotriva voinței ei, ar fi luat-o în brațe și ar fi atins-o în zona intimă.

Urmează ca, în cursul zilei de azi, 22 iulie, reținutul să fie prezentat procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia, pentru dispunerea măsurilor legale.

Distribuie
Subscribe for notification
Exit mobile version